Хмельниччина правова

Обігрів теплиць (2019)


Обігрів теплиць є основним питанням для нормальної працездатності теплиці в холодний період. Саме енергоефективність обігріву і вирішують працювати чи теплицям в зимовий період і скільки буде коштувати вирощена продукція в теплиці. У цій ста

Опалення теплиць.
Основне завдання теплиці - це створити необхідний комфортний мікроклімат для росту і плодоношення рослин, що б вирощувати їх період, несприятливий для вирощування тих же культур у відкритому грунті. І один з основних параметрів мікроклімату, який повинен бути забезпечений - це звичайно необхідна температура. Ось тут все і починається.

Забезпечення необхідної температури в холодний період року (а саме тоді і актуальні теплиці), є однією з найбільш витратних частин поточних витрат по теплиці. Саме тому так актуальне питання обігріву теплиць для кожного, хто хоче вирощувати зелені, овочі і гриби без оглядки на погоду.

Обігрів теплиць в радянські часи

Радянський союз славився своїми ракетами і звичайно ж самим дешевими енергоресурсами, які колись були. При будівництві теплиць питання про енергозбереження стояв як то дуже на далекому місці і найчастіше теплиці ставили там, де була велика кількість надлишкової теплової енергії. Тому тепловтрати до 500 Вт / м2 покриття при температурі -25 С навколишнього середовища покриття абсолютно нікого не бентежив. 1 ГДж теплової енергії коштував копійки. І ніхто не мудрував з економією енергоресурсів, застосовуючи системи акумулювання тепла, поліпшення теплоізоляційних властивостей світлопрозорих матеріалів. Звичайне водяне опалення, що йдуть по периметру труби, ось основні системи опалення застосовуються для обігріву теплиць. Хоча не варто говорити що класичні системи обігріву теплиць тих часів були ефективними. Цей же принцип застосовується дуже часто і до сих пір.

Обогрев теплицы в XXI столітті

Минув час майже дармових калорій. Час світових цін і постійно зростаючих у ціні енергоресурсів. Зараз вже вартість кожного Квт енергії оцінюється, і його ціна, а також економія істотно впливає на кінцеву вартість, а значить і на конкурентноздатність.

Розглянемо основні типи обігріву теплиць:

- централізований
- газовий
- твердопаливний
- елетріческій

Централізоване опалення, це коли в теплицю вже подається носій теплової енергії. Це може бути вода або пар. Зазвичай такий принцип опалення використовується в наступних випадках:

центролізованное опалення відразу декількох теплиць або промислового тепличного комплексу. У такому варіанті окремо будується котельня, де і відбувається вироблення необхідних гігаккалорій для теплиць. Котельня можуть працювати як на газі, так і на твердому паливі. Зараз досить широко стали впроваджувати котельні, де котли працюють на твердому паливі. Це пов'язано з багатьма причинами. По-перше всеїдність. Сучасні котли можуть працювати на найширшому спектрі палива-починаючи від лушпиння насіння, вугілля, дров, і закінчуючи звичайним сміттям. При цьому, деякі промислові котли, що працюють на дровах і деревному паливі при спалювання утворюють вторинний продукт - деревне вугілля. А деревне вугілля в свою чергу так само може бути продуктом для продажу, а значить ще одна стаття доходу. При централізованому опаленні температурою можуть управляти як за допомогою зміни температури води (пара), так і за допомогою зміни швидкості подачі води (пара) за допомогою насосів.

Також централізованим опаленням може опалюватися теплиця на ділянці, коли окремо стоїть котельня опалює, будинок, господарські приміщення, гараж та ін. споруди. При цьому при проектуванні повинен враховуватися запас потужності і можливість подачі теплоносія безпосередньо до теплиці навіть в найхолодніші місяці року.

Централізоване опалення, при компактному опаленні, а також високого ступеня теплоізоляції теплових магістралей є одним з найбільш ефективних методів опалення за допомогою теплоносія води або пари. Але при цьому початкова вартість впровадження такого опалення досить висока.

- May 10 2022

Інші новини

51203459

Партнери проекту:

 
Юридична фірма «Гавриленко та партнери» спеціалізована юридична фірма за напрямками діяльності «ЗАХИСТ БІЗНЕСУ».

Читати далі ...

 

Юристи

Гавриленко Роман Валентинович, адвокат
(067) 382-34-99, електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Коновалов Микола Анатолійович, юрист

Коновалов Микола Анатолійович, юрист
(068) 204-53-21, електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Гавриленко Роман Валентинович, адвокат

Смірнова Ірина Сергіївна, адвокат
(067) 271-68-61, електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.