Склеювання піддаються облицювальні листи фанери, елементи і шпону, накладні прикраси і т.п. В даному процесі велике значення має фактор первинної підготовки поверхонь, що склеюються. Принцип роботи клею грунтується на адгезії - здатності скріплювати різнорідні поверхні рідких або твердих тіл. Чим більше площа зіткнення, тим вище міцність склеювання (необхідно докласти більше зусиль для поділу тел). Тому в процесі виготовлення проводять обов'язкову обробку матеріалів, що з'єднуються.
Найпоширеніший клей для мебели купить, як ви, напевно, вже здогадалися, можна на сайті www.nison.ru. Він підходить для виготовлення корпусних та м'яких меблів, що не змивається водою і швидко висихає, тому давати великі витримки після склеювання дерев'яних елементів в даному випадку не потрібно. На жаль, у них є один недолік: ці клею мають малим терміном придатності.
Важливо правильно розрахувати товщину шару, що клеїть речовини. Вона повинна бути якомога менше, щоб виключити розрив, викликаний слабкістю зчеплення частини всередині клею. У виробництві меблів використовують різні притискні пристосування: від простих скоб до складних пресів. Для маскування шва в клей додаються барвники, що додають речовини ідентичний склеюваних матеріалами колір.
Підготовка поверхні
Спочатку деревина ретельно очищається від жиру, бруду і пилу. Поверхня також бажано обробити шорстким напилком або шліфувальною шкуркою. Процес склеювання полягає в збірці дерев'яних елементів після нанесення на них шару клею. У запресованому стані меблі повинна постояти певний час. Її ні в якому разі не можна переносити з місця на місце, транспортувати.
Гавриленко Роман Валентинович, адвокат |
|
Коновалов Микола Анатолійович, юрист |
Смірнова Ірина Сергіївна, адвокат |
Інші новини