Хмельниччина правова

Перша грядка початківця городника - поради новачкам (2019)


Якщо ви недавно придбали дачний огород і ще не знаєте, як закласти перші грядки - не впадайте у відчай. Ми допоможемо вам звернути увагу на головні моменти, необхідні для створення городу мрії.

Отже, у вас у володінні з'явився заміський огород. Ви вже напевно знаєте, що вирощування зелені і овочів вимагає терпіння і працьовитості. Але ж так не терпиться приступити до посадкам! Початківці дачники представляють догляд за городом просто й невигадливо: купив насіння, кинув їх в землю, полив і чекаєш сходів. Однак без знання азів догляду за рослинами і принципів вирощування ви ризикуєте отримати масу проблем замість бажаного врожаю. Ми розповімо про те, як їх уникнути.

Ретельний огляд ділянки
Настав час подивитися на огород "іншими очима", ніж в той час, коли ви купували його. На які сторони світу він орієнтований? Чи достатньо світла потрапляє на нього протягом дня, не закривають його дерев і споруд? Наскільки огород захищений від вітру? Який грунт там переважає? Відповідаючи на ці питання, ви повинні скласти "паспорт" ділянки і чітко позначити все по пунктах.
огород на сонці
Влітку сонце повинно освітлювати огород мінімум 8-10 годин
Місце для городу повинно бути рівним і вибрано з таким розрахунком, щоб на нього попадало максимальну кількість світла протягом дня. Це не повинно бути низинне місце (там буде накопичуватися вода), але і не височина (там вологи буде постійно не вистачати).

аналіз грунту
Для ведення особистих господарств рідко виділяють родючі ділянки. Проте необхідно якомога більше дізнатися про характеристики грунту, з якою вам належить працювати, щоб визначити набір культур, які можна буде на ній вирощувати. Для початку потрібно визначити її склад і кислотність.
Отримати точні дані про склад грунту дозволить спеціальний детальний аналіз, який зазвичай проводять фахівці. Але приблизну інформацію можна зібрати і своїми силами. Будь-яка грунт - це суміш піску, мулу та глини. Структуру і властивості грунту (і що найважливіше - родючість) визначає те, в яких пропорціях представлені ці три компонента. "Хороша" грунт має достатню водо- і повітропроникністю, краще зберігає тепло, вологу і поживні речовини.

Які типи грунту зустрічаються на присадибних ділянках?
Піщані. Вони швидко прогріваються, добре вентилюються і їх досить легко обробляти. Але такий грунт швидше промерзає, в ньому погано затримується вода, а поживні речовини швидко вимиваються, тому піщані ґрунти вважаються бідними. Визначити її досить просто: зовні піщаний ґрунт - це сухий порошок, який розсипається в руках. Якщо її трохи змочити, то видно, як вода різко і швидко вбирається. При спробі що-небудь "зліпити" з піску виходять тільки дуже нестабільні "кульки".
Супіщані. У таких грунтах містяться дрібні частинки (алевритового пил і глина), тому вода в них затримується трохи довше, в іншому ж характеристики аналогічні піщаному грунті. При змочуванні супеси в пісочної масі можна виділити окремі щільні "ковбаски", які швидко розсипаються в руках.

Глинисті грунти. Такий грунт володіє кілька "сповільненою" реакцією. Він досить довго зберігає вологу, повільніше прогрівається навесні і слабкіше промерзає з настанням холодів. У ньому добре зберігаються добрива і поживні речовини, що забезпечують рослини необхідним харчуванням. Розтерти глинистий грунт в пальцях можна з великими труднощами, а при намоканні з грудки глини можна легко зліпити "ковбаску" або кільце.
Суглинкові грунти є "золотою серединою" серед всіх типів грунтів. Всі три компоненти - глина, мул, пісок - в них містяться приблизно в рівних пропорціях. Саме суглинок ідеально підходить для вирощування овочів, оскільки забезпечує хороші дренажні та влагоудерживающие властивості. Суглинкові грунти бувають трьох підвидів: легкого, середнього і важкого. Особливо добре підвид визначається при "мокрому" способі перевірки (для цього треба змочити грудку землі). З легкого суглинку не вийде зробити "ковбаску" - вона розсиплеться на окремі частини. Середній суглинок дозволить згорнути невелике кільце, яке теж розпадеться на сегменти. А ось з важкого суглинку можна згорнути ковбаску і на ній тільки місцями будуть помітні тріщини.
Торф'янисті ґрунти - це непоганий, але недовговічний природний матеріал. Такі грунти утворені на місці боліт з рослинних залишків і відмінно накопичують вологу, затримуючи її біля коріння рослин. Втім, торфовища мають високою кислотністю і рідко містять корисні речовини, що призводить до дефіциту магнію і виникненню грибкових захворювань. При намоканні і спробі стиснути її шматок торф'янистої грунту нагадує щільну губку.
 

- May 10 2022

Інші новини

51203459

Партнери проекту:

 
Юридична фірма «Гавриленко та партнери» спеціалізована юридична фірма за напрямками діяльності «ЗАХИСТ БІЗНЕСУ».

Читати далі ...

 

Юристи

Гавриленко Роман Валентинович, адвокат
(067) 382-34-99, електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Коновалов Микола Анатолійович, юрист

Коновалов Микола Анатолійович, юрист
(068) 204-53-21, електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Гавриленко Роман Валентинович, адвокат

Смірнова Ірина Сергіївна, адвокат
(067) 271-68-61, електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.