Хмельниччина правова

Представництво іноземної компанії в Україні

papkiПредставництво іноземного суб'єкта господарської діяльності - установа чи особа, яка представляє інтереси іноземного суб'єкта господарської діяльності в Україні та має на це належним чином оформлені відповідні повноваження.

Існує можливість створення представництв іноземної компанії двох видів :

– без створення юридичної особи (за визначенням пп. 14.1.193 ПКУ не є постійним представництвом компанії і використовує споруди виключно з метою зберігання, демонстрації або доставки товарів чи виробів, що належать нерезиденту; зберігання запасів товарів або виробів, що належать нерезиденту, виключно з метою зберігання або демонстрації; зберігання запасів товарів або виробів, що належать нерезиденту, виключно з метою переробки іншим підприємством; утримання постійного місця діяльності виключно з метою закупівлі товарів чи виробів або для збирання інформації для нерезидента; направлення у розпорядження особи фізичних осіб у межах виконання угод про послуги з надання персоналу; утримання постійного місця діяльності виключно з метою провадження для нерезидента будь-якої іншої діяльності, яка має підготовчий або допоміжний характер);

– зі створенням юридичної особи (за визначенням пп. 14.1.193 ПКУ має ознаки постійного представництва – постійне місце діяльності, через яке повністю або частково проводиться господарська діяльність нерезидента в Україні, зокрема: місце управління; філія; офіс; фабрика; майстерня; установка або споруда для розвідки природних ресурсів; шахта, нафтова/газова свердловина, кар'єр чи будь-яке інше місце видобутку природних ресурсів; склад або приміщення, що використовується для доставки товарів. З метою оподаткування термін «постійне представництво» включає будівельний майданчик, будівельний, складальний або монтажний об'єкт чи пов'язану з ними наглядову діяльність, якщо тривалість робіт, пов'язана з таким майданчиком, об'єктом чи діяльністю, перевищує 6 місяців; надання послуг (крім послуг з надання персоналу), у тому числі консультаційних, нерезидентом через співробітників або інший персонал, найнятий ним для таких цілей, але якщо така діяльність провадиться (в рамках одного проекту або проекту, що пов'язаний з ним) в Україні протягом періоду або періодів, загальна тривалість яких становить більш як 6 місяців, у будь-якому дванадцятимісячному періоді; резидентів, які мають повноваження діяти від імені виключно такого нерезидента, що тягне за собою виникнення у цього нерезидента цивільних прав та обов'язків (укладати договори (контракти) від імені цього нерезидента; утримувати (зберігати) запаси товарів, що належать нерезиденту, із складу яких здійснюється поставка товару від імені нерезидента, крім резидентів, що мають статус складу тимчасового зберігання або митного ліцензійного складу).

У разі створення представництва іноземної компанії без створення юридичної особи, таке представництво не здійснює підприємницької діяльності та не отримує прибутку на території України. Кошти, які воно отримує від головної компанії на підтримання життєдіяльності, не є коштами від реалізації, а тому відсутній об'єкт оподаткування податком на прибуток та податком на додану вартість. Проте варто зазначити, що головна компанія має надавати щорічно довідку про резидентство в країні, де вона зареєстрована, для уникнення оподаткування податком на прибуток коштів, що надходять на утримання представництва в Україні.

Представництво іноземної компанії, що не має ознак постійного представництва, отримує кошти на утримання від головної компанії для оплати оренди, комунальних платежів, придбання основних фондів для своєї життєдіяльності, коштів на заробітну плату найманих працівників та податків, що мають бути сплачені відповідно до законодавства України з такої заробітної плати (утримання та нарахування).

Реєстрація представництва іноземної компанії відбувається у такій послідовності:

– реєстрація в Міністерстві економіки України, яка вимагає оплати на реєстраційний внесок в розмірі 2500 доларів США;

– реєстрація в Державному комітеті статистики;

– реєстрація в державній податковій службі;

– реєстрація в Пенсійному фонді;

– відкриття рахунків в банку.

Відокремлені підрозділи юридичних осіб – нерезидентів, які відповідають визначенню постійних представництв згідно з пп. 14.1.193 ПКУ, до початку своєї господарської діяльності стають на облік (реєструються платниками податку на прибуток) в органах державної податкової служби за своїм місцезнаходженням.

Взяття на облік відокремленого підрозділу іноземної компанії, організації, що не здійснює господарської діяльності в Україні та не підпадає під визначення постійного представництва відповідно до пп. 14.1.193 ПКУ, але відповідно до цього Кодексу зобов'язаний сплачувати податки і збори (наприклад, податок на доходи фізичних осіб), здійснюється на підставі наданих відокремленим підрозділом іноземної компанії документів, визначених органом ДПСУ.

Взяття на облік відокремленого підрозділу нерезидента не звільняє такий підрозділ від обов'язку реєстрації платником податку на прибуток, якщо він розпочинає господарську діяльність та відповідає визначенню постійного представництва.

Документом про акредитацію (реєстрацію, легалізацію) відокремленого підрозділу іноземної компанії на території України є:

– свідоцтво про реєстрацію представництва, видане центральним органом виконавчої влади з питань економічної політики, – для представництв іноземних суб'єктів господарської діяльності на території України, на яких поширюється дія Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність»;

– документ, виданий уповноваженим органом державної влади України, що засвідчує реєстрацію, акредитацію, створення, отримання згоди, дозволу тощо на функціонування відокремленого підрозділу нерезидента на території України, – для інших відокремлених підрозділів нерезидентів.

Однак слід зауважити, що відкриття представництва, яке здійснює підприємницьку діяльність на території України за умови існування підприємства із 100 %-им капіталом іноземної компанії не можна назвати економічно доцільним.

Микола Коновалов, юрист ЮФ «Гавриленко та партнери»

Коментарі   

 
#1 Віталій 19.03.2013, 20:17
Як зрозуміти цю фразу: "Однак слід зауважити, що відкриття представництва, яке здійснює підприємницьку діяльність на території України за умови існування підприємства із 100 %-им капіталом іноземної компанії не можна назвати економічно доцільним."
Можна обгрунтувати,?
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Інші новини

Партнери проекту:

 
Юридична фірма «Гавриленко та партнери» спеціалізована юридична фірма за напрямками діяльності «ЗАХИСТ БІЗНЕСУ».

Читати далі ...

 

Інші новини

75aef251

Останні коментарі:

 
 • Представництво іноземної компанії в Україні
  Віталій
  Як зрозуміти цю фразу: "Однак слід зауважити, що відкриття представництва, яке здійснює підприємницьку ...

  Детальніше...

   
 • Карта поляка: шлях до Європи чи засіб тиску?
  Володимир
  Це точно, а то зовсім українців не залишиться :) До речі, кому потрібні питання на іспит по КП ...

  Детальніше...

   
 • Псевдомусульманський убивця
  Руслан
  Максиму: Хто Вам надав право вирішувати яка релігія повинна бути в Україні? Та й по православ'ю: Ви з ...

  Детальніше...

   
 • Псевдомусульманський убивця
  Максим
  Необхідно заборонити будь яку релігію на Україні окрім православної. Конкретно це стосується ...

  Детальніше...

   
 • Партія поляків, або політичні амбіції за чужий рахунок.
  Киянин
  В польському русі на теренах України є різні люди. Одні не рахуючись з власним часом і силами, роблять ...

  Детальніше...