Хмельниччина правова

Топ-10 загроз для України

czУкраїнці найбільшими загрозами для країни вважають ріст безробіття (назвали 44% респондентів), економічний занепад країни (41%), свавілля влади (25%), деградація населення (20%) та погіршення медичного забезпечення (20%).

Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного в липні Соціологічною групою «Рейтинг», інформує УНІАН

За результатами опитування, далі у рейтингу загроз: екологічні катастрофи (17%), ріст злочинності (16%), знецінення гривні (15%), розкол країни (13%), можлива втрата Незалежності (11%) та масова міграція українців за кордон (10%).

Менше 10% опитаних вважають, що Україні загрожує погіршення рівня освіти, демографічна криза, антиконституційний переворот, загроза громадянської війни, втрата контролю над українською ГТС. Близько 3% опитаних вважають, що Україні загрожує військова загроза з боку Росії та тероризм, 1% бояться військової загрози з боку Заходу.

Лише 3% опитаних українців не відчувають жодних з наведених загроз.

Водночас соціологи відзначають зменшення побоювань громадян щодо економічних загроз. Так, порівняно з попереднім дослідженням (березень 2011 року) серед громадян України відчутно зменшилось відчуття загрози економічного занепаду (з 53 до 41%). Тенденція притаманна для усіх регіонів.

Також дещо зменшились побоювання щодо росту безробіття (з 47 до 44%), хоча в Центрі та на Донбасі відчуття загрози навпаки зросло, а також всюди, крім Заходу, зменшились страхи щодо знецінення гривні (з 23 до 15%).

Натомість зросло відчуття загрози погіршення медичного обслуговування (з 15 до 20%), особливо в Центрі, на Півдні та Донбасі. Також зросли побоювання щодо екологічних катастроф (з 13 до 17%), росту злочинності (з 13 до 16%), свавілля влади (з 23 до 25%) та деградації населення (з 18 до 20%).

При цьому, порівняно з минулим роком, майже у 1,5 рази зросли побоювання громадян щодо розколу країни (з 9 до 13%), причому як на Заході (з 8 до 18%), так і на Сході (з 5 до 13%) країни. Також дещо зросли побоювання щодо можливої втрати Незалежності України (з 9 до 11%) - як на Заході (з 21 до 28%), так і на Сході (з 4 до 9%). При цьому зменшилось відчуття загрози громадянської війни і зросли – щодо антиконституційного перевороту.

Росту безробіття більше інших бояться прихильники партії «Україна – Вперед!» та «невизначені», економічно занепаду – «Батьківщини» та КПУ. Свавілля влади – «Батьківщини» та «Свободи», деградації населення – «Свободи» і КПУ, погіршення медичного забезпечення – прихильники Партії регіонів та партії «Україна – Вперед!», екологічних катастроф – Партії регіонів, знецінення гривні та масової міграції українців за кордон – прихильники «УДАРу», погіршення рівня освіти та демографічної кризи – партії «Україна – Вперед!».

Кожен тертій прихильник «Свободи» вважає, що Україні загрожує втрата Незалежності, кожен шостий – загроза громадянської війни та антиконституційний переворот, кожний десятий – військова загроза з боку Росії. Загрозу тероризму найбільше відчувають прихильники партії «Україна – Вперед!».

Водночас, кожен десятий прихильник Партії регіонів вважає, що Україні нічого не загрожує.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Інші новини

Партнери проекту:

 
Юридична фірма «Гавриленко та партнери» спеціалізована юридична фірма за напрямками діяльності «ЗАХИСТ БІЗНЕСУ».

Читати далі ...

 

Інші новини

75aef251

Останні коментарі:

 
 • Вибори-2012: Коліщак узяв в поміч технічного кандидата
  виборець
  програє коліщак, його фішка - програвати

  Детальніше...

   
 • Чернелівському водогону додадуть 25 млн грн
  слово
  опозиція висунула нашого Лукашука кандидатом, вашого Симчишина не висунули. це тільки підтверджує ...

  Детальніше...

   
 • Вибори-2012: Коліщак узяв в поміч технічного кандидата
  Іван
  А хіба він йому конкурент?

  Детальніше...

   
 • Чернелівському водогону додадуть 25 млн грн
  Петро
  він усіх помагає. Во во, він усіх помагає-намахує. Правде Я особисто знайомився з повною інформацією ...

  Детальніше...

   
 • Чернелівському водогону додадуть 25 млн грн
  правда
  ви всі брехуни, наслухалися брехні Симчишина і вірите. Олег Григорович - єдиний кандидат від опозиції ...

  Детальніше...